הדרך להתמודד עם דירת קבלן-לגזור ולשמור!

תכנון ועיצוב דירה, גם אם נרכשה מקבלן ועל פניו עושה רושם שהתכנון גמור, היא לא דבר פשוט! קניתם דירה ואתם יוצאים לדרך, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את התהליך בשפיות, ולהיכנס לדירה המיוחלת עם חיוך:)

בשלב ראשון, בדקו כי קנה המידה בתכנית השיווק של הקבלן נכון.

יש נטייה להציג תכניות בקנה מידה שגוי על מנת להגדיל את החלל: פינת אוכל שבמציאות לא נכנס בה שולחן, סוויטת הורים שנכנסת בה מיטה ברוחב 140 בלבד ומיליון דוגמאות נוספות. חשוב להתעקש לקבל תכנית בקנה מידה ולעבור עם סרגל על המידות המצויינות בה. רק במידה וגודל החדרים מתאים לכם המשיכו בתהליך הרכישה.

הבינו היטב מה מגיע לכם עוד במעמד חתימת החוזה.

חברות מטבחים וכלים סניטרים, סוגי כיורים וברזים, גדלים ומגוון אריחים, כמות נקודות חשמל תאורה ואינסטלציה. ככל שתדעו יותר לקראת מה אתם עומדים תוכלו למנוע טעויות בעתיד ולתכנן תקציב נכון.

אל תפחדו לשדרג!

ברב המקרים הסטנדרט שתקבלו מהקבלן הוא מאוד מצומצם ולא בהכרח תואם את הסגנון העכשווי. אסלה לא תלוייה, ארון כיור ברוחב 80 ס"מ בלבד ודלתות בצבע דובדבן..ניתן לשדרג היום הכל - כמובן בהתחשב בתקציב שלכם. הכינו רשימת סדרי עדיפויות, החליטו מראש מה אתם חייבים לשדרג ועם מה אתם נשארים. כנראה תבלו עוד הרבה שנים בבית הזה - זה לא הזמן להתפשר!

קחו בחשבון שהקבלן יבקש תוספות לא רק על שדרוג והתקנת מוצרים.

הזזת/ הוספת נק' חשמל ואינסטלציה, שינוי קירות פנים, הנמכות תקרה ובניית נישות. ככל שתמהרו להגיש שינויים בתכניות תחויבו בפחות כסף. היו בקיעים בשלבי עבודות הבנייה ובתאריכי הגשת השינויים. גדול עליכם? כדאי להיעזר באנשי מקצוע!

החלטתם לעשות שינויים בתכנית המקורית?

וודאו כי איש מקצוע עוקב ומפקח אחר הנעשה בשטח, אל תשאירו את התכניות באחריות הקבלן בלבד.

במידה ועמדתם בלוחות הזמנים והגשתם תכניות בזמן הקבלן מחויב לתכניות שלכם- אם הוא לא עובד בהתאם להן, עליו לתקן.

אז קחו אויר וזכרו שדירה היא השקעה לטווח ארוך, כדאי ואף מומלץ להשקיע על מנת להינות מאיכות חיים!


#Sightseeing